...Nawet gdy tracisz głowę nie trać twarzy...
Home | Forum | FTP | Zaloguj

Miecze w Adobe PhotoShop 7.0

Miecze świetlne w Adobe PhotoShop CE 7.0

Niniejszy tutorial przedstawia, w jaki sposób możecie wzbogacić swoje zdjęcia o wspaniałą broń Jedi – miecze świetlne. Korzystam tutaj z programu Photoshop 7.0 CE. Jako model wykorzystam zdjęcie naszego Mistrza Pio.
Notka Pio: zezwalam, co więcej - zaświadczam, iż autorem tego tutka jest Daryo, a nie Adar! Adar napisał podobny dokument o tutaj. Pozwoliłem sobie wprowadzić drobne korekty.

Zaczynamy od czystego zdjęcia bazowego. Na poniższym przykładzie, model trzyma w ręku kij, który pomoże nam przy obróbce zdjęcia.

Rysujemy białą linię, która będzie klingą miecza (promieniem).

 

Następnie by uzyskać ładnie wtapiające się krawędzie, musimy ją lekko rozmyć. W tym celu używamy filtra Rozmycie Gaussowskie (Gaussian Blur), o niewielkiej wartości. Chodzi tylko o delikatne rozmycie krawędzi.

Mając klingę, przechodzimy do tworzenia poświaty. Tworzymy nową warstwę, i rysujemy na niej linię w dowolnym kolorze (no może poza odcieniami bieli i czerni) o szerokości 2 razy większej niż klinga. Po czym przesuwamy ją POD warstwę na której mamy promień.W tej chwili poświata wygląda zapewne mało przekonująco. Dlatego też korzystamy ponownie z Rozmycia Gaussowskiego, tym razem o większej wartości. Chodzi tutaj o to by poświata była widoczna, a jednocześnie bardziej rozmyta niż klinga. Metodą prób i błędów należy samemu dobrać siłę rozmycia. Ja osobiście w podanym przykładzie podałem wartość ok. 13.Przechodzimy więc do opcji mieszania warstwy poświaty i zaznaczamy Fazę Zewnętrzną. Pozostaje tylko ustawić jej opcje tak jak na poniższym obrazku. Jeśli chodzi o kolor fazy, powinien on być taki sam jak kolor wcześniej wybrany przez nas do stworzenia poświaty.

W tej chwili powinniśmy mieć już gotowy efekt miecza świetlnego wyglądający mniej więcej tak.

Autorem jest Mistrz Daryo^FC
Ostatnia zmiana: 20060527 19:16:28