...U Jedi, który jest świadomy Mocy, nigdy nie ma dwóch chwil takich samych....
Home | Forum | FTP | Zaloguj

Fakultet Filmu

 Fakultet Filmu zrzesza osoby nie tylko wyczulone na piękno dziesiątej muzy, lecz przede wszystkim Zakonników usposobionych twórczo w dziedzinie sztuki filmowej. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w tworzeniu ruchomego obrazu lub przy pomocy w zaczętych projektach, jest tutaj mile widziany.

       Katedra Twórczości FC poszczycić się może działalnością na wielu frontach. Ruchomy obraz również nie jest nam obcy i mamy na swoim koncie już pierwsze kroki w materii tworzenia filmików. Dotychczas spod ręki zakonników wydostało się na światło dzienne kilka produkcji, najciekawsze z nich przedstawiłem poniżej wraz z opisem i linkami do ściągnięcia.

Czołówka filmowa Force Crusaders
Animacja stworzona przez Proto''FC jako czołówka do wszelkiej maści filmów powstających w łonie Zakonu, będąca w zamierzeniu swoistym znakiem firmowym i wizytówką Force Crusaders. Bezpośrednią inspiracją do jej powstania i zarazem pierwszym filmem Zakonnym, w którym się pojawiła był TK Movie autorstwa Adar^FC.
Parametry: DIVX, 15s, 12MB, 800x600,30 fps
 
Inquisition teaser trailer
Teaser stworzony przez Adar^FC do nowopowstającego, opartego o MB2 fragmovie. Powstał, aby zachęcić graczy do nadsyłania swoich dem, które posłużą do nakręcenia "pełnometrażowego" obrazu
Parametry: DIVX, 1m10s, 16MB, 720x576,25 fps
 
TK The Movie
Kolejna produkcja autorstwa Adar^FC stworzona przy współpracy z Proto''FC. Tym razem jest to spot reklamowy Zakonnego teamu Movie Battles 2 - Turbo Królików. Dynamiczny montaż i bardzo klimatyczna ścieżka dźwiękowa to główne atrybuty tej produkcji.
Filmik dostępny jest w dwóch formatach. Obie wersje można znaleźć tutaj
Parametry: DIVX, 4m34s, 76.3MB (800x600, jakość: dobra)
Parametry: WMV, 4m34s, 24.6M (640x480, jakość: średnia)
 
e3fun
Kolejna produkcja, której autorem jest Adar^FC, nakręcony z wykorzystaniem scen ze zlotu Zakonu z okazji premiery epizodu trzeciego GW w celu poprawienia humoru Zakonnikom :)
Parametry: DIVX, 2m48s, 42MB, 320x240
 
FC Promo
Filmik którego autorem jest Adar^FC, nakręcony i wydany z okazji 7-lecia Zakonu. Ciekawy montaż i dobrze dobrana muzyka pozwala poczuć klimat Zakonu FC. Minusem filmiku jest na pewno jego słaba jakość, ale i tak jest warty bejrzenia.
Parametry: DIVX, 1m26s, 12MB
 
FC Teaser
Autorami są Gogetto''FC, Padme''FC, oraz Tony'FC. Filmik nakręcony z okazji 7-lecia Zakonu. Krótki, acz dobrej jakości, przedstawia walke Jedi z Sithem.
Parametry: DIVX, 1m22s, 16.5MB
 
Paranoje
Autorami są Daryo^FC, Tonic''FC, oraz 444''FC. Jedna z pierwszych produkcji filmowych w wykonaniu Zakonników FC. Brak montażu zdecydowanie jest jego minusem, jednak jako jedyny spośród dotychczas wydanych ma jakąś fabułę (zabawną ;) ). Filmik jest bardzo amatorski, co widać na pierwszy rzut oka, jednak na pewno zabawny :). Zdobył pierwsze miejsce w konkursie filmowym ZS4.
Parametry: DIVX, 4m29s, 23MB
 

Filmy treningowe KW: JKA

Do it yourself
Autorzy: Kianthar^FC, Padme''FC, Tonic''FC. Seria krótkich filmików treningowych demonstrujących proste jak i trochę trudniejsze kombosy przy użyciu pojedynczego miecza. Dema przeznaczone głównie dla początkujących. Triki o oryginalnych nazwach są spakowane do rozszerzenia zip. Każdy plik zawiera demonstrację ciosu w formie avi oraz dokładny opis wykonania ciosu w formie txt.
Parametry: DIVX, czas trwania różny, wielkość zmienna